کفپوش اپوکسی

اجرای کفپوش اپوکسی در تهران و کرج

اپوکسی  یا پولی پوکساید دامنه کاربرد گسترده ای دارد، از جمله: کفپوش اپوکسی، رنگ اپوکسی، اف آرپی، اپوکسی گرانیتی و چسب ها. در این مقاله قصد داریم به کفپوش اپوکسی و قابلیت های آن بپردازیم.

کفپوش اپوکسی یک محصول دو جزئی است که قابلیت های بالایی دارد از جمله: مقاومت سایشی بالا، مقاومت مکانیکی بالا، مقاومت شیمیایی بالا در برابر اسیدها، روغن ها، چربی هاو مواد قلیایی. همچنین با ایجاد سطحی صاف و صیقلی در مکان هایی مثل فرودگاه ها، بیمارستان ها، مراکز تولیدی و صنعتی، بیمارستان ها و بسیاری مکان های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این بعنوان کفپوش تزیینی و بهداشتی نیز مورداستفاده قرار می گیرد که سطحی صاف و صیقلی و یکنواخت ارائه می دهد.

در ادامه در مورد مزایا، معایب، جزئیات این پوشش، قیمت و نحوه ارائه این کفپوش توسط نقاشی ساختمان حسن زاده بیشتر صحبت خواهیم کرد.

اجرای کفپوش اپوکسی

انواع کفپوش های اپوکسی

کفپوش های اپوکسی با توجه به نیاز هر کارو فعالیت، با روش های مختلفی ساخته می شود با شیوه های متفاوت نیز اجرا می شود. به طور کلی این کفپوش از سه لایه تشکیل شده است. اولین لایه بر روی سطح مورد نظر ریخته می شود. لایه دوم با ضخامت 1.8 تا 2 میلیمتر بر روی لایه ول ریخته می شود و لایه سوم که آخرین لایه است با ضخامت 1 یا 1.2  میلیمتر بر روی لایه میانی ریخته می شود .  البته لازم به ذکر است که ضخامت لایه ها با توجه به نیاز مشتری و نوع فضا و فعالیت متغییر است.

 • کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوشی که برای پارکینگ بکار می رود باید مقاومت مکانیکی بالایی داشته باشد. این کفپوش بر روی انواع سطوح بتنی، سنگ، موزاییک و غیره قابل اجرا می باشد و با استفاده از رنگ های زیبا و جذاب، بسیار خیره کننده است. کفپوش های اپوکسی به پارکینگ های ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری زیبایی و جذابیت خاصی می بخشد. رنگ های مختلفی می توان برای کفپوش ها بکار برد که در زیبایی پارکینگ بسیار موثر است. رنگ هایی مثل نارنجی، سبز، آبی، مشکی، قرمز وغیره که بسیار محبوب و پرطرفدار نیز می باشند.

 • کفپوش اپوکسی صنعتی

کفپوشی که برای محیط های صنعتی اجرا می شود با توجه به ترافیک بالا و تردد ماشین آلات سنگین و میزان باری که در این محیط ها جا به جا می شود، با ضخامت3میلیمتر  که بیشتراز حد معمول است اجرا خواهد شد. این کفپوش بسیار مقاوم است و به هیچ عنوان دچار ترک خوردگی نمی شود و آب و چربی به آن نفوذ نمی کند.

 • کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک

کفپوش های اپوکسی آنتی استاتیک دارای خاصیت رسانایی و ضدجرقه هستند و برای اجرا در اتاق های جراحی و اتاق های سرور که به الکتریسته ساکن حساس هستند و همینطور مکان هایی  مانند انبارها، اتاق های نگهداری رنگ، صنایع نظامی، گاراژها و غیره که در آن ها مواد منفجره وجود دارد مناسب می باشند زیرا این کفپوش از تجمع الکتریسته ساکن  بر روی سطح جلوگیری می کند.

 • کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال

کفپوش های آنتی باکتریال کمترین میزان باکتری را جذب می کند و برای فضاهایی مثل بیمارستان ها بهترین گزینه است. همچنین در برخی موارد کفپوش های آنتی باکتریال با ذرات نانو نقره ساخته می شوند که قابلیت از بین بردن میکروب و باکتری را دارند.

 • کفپوش اپوکسی آنتی داست

این نوع کفپوش از رزین اپوکسی بیسفنول A و هاردنر پلی آمین ساخته می شود و از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار می باشد. این کفپوش سطحی صاف و شفاف بر روی انواع سطوح ایجاد می کند. مقاومت مکانیکی، فشاری، سایشی و شیمیایی این کفپوش بسیار بالاست و با انواع شوینده ها قابل شستشو می باشد. کفپوش اپوکسی آنتی داست در بیمارستان ها، صنایع غذایی، دارویی، پتروشیمی و غیره بسیار پرکاربرد است.

 • کفپوش اپوکسی گرانیت

این کفپوش که بر پایه رزین اپوکسی با طرح های مختلف گرانیت ساخته شده است، جایگزین خوبی برای  انواع کفپوش های سرامیکی، سنگی، پارکت و پی وی سی می باشد. این کفپوش یک عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی است که به صورت کاملا یکدست بر روی سطوح قابل اجرا است. کفپوش اپوکسی گرانیت در مکان های مختلفی  مانند: بیمارستان ها، پارکینگ ، استخر، رستوران، سینما، سالن های ورزشی و غیره قابل اجرا می باشد. این کفپوش مقاومت بالایی در برابر سایش و خراشیدگی داردو تمیز کردن و نگهداری از آن بسیار آسان است.

 • کفپوش اپوکسی دکوراتیو

این کفپوش که نوعی عایق رطوبتی است که از جنس رزین اپوکسی ساخته می شودو قابلیت شستشو با هرنوع شوینده ای را دارا می باشد. این محصول که به صورت کاملا یکپارچه و بدون درزو شکاف بر روی سطح اجرا می شود، از رشد هر نوع باکتری و قارچ در محیط جلوگیری می کند. کفپوش اپوکسی دکوراتیو دارای تنوع طرح و رنگ بالایی است و با انواع دکوراسیون های داخلی به راحتی هماهنگ می شود. این کفپوش قابل استفاده در آرایشگاه ها، منازل مسکونی، سرویس های بهداشتی، هتل ها وسایر مکان های عمومی می باشد.

 • کفپوش اپوکسی ضد اسید

مهم ترین ویژگی این کفپوش مقاومت بالای آن در برابر مواد شیمیایی مخرب واسیدها است چرا که از رزین اپوکسی و سخت کننده ضد اسید ساخته می شود.اجرای این کفپوش بر روی سطوح فلزی، بتنی و سنگی به خوبی صورت می گیرد و دچار ترک خوردگی نمی شود. همچنین در برابر نیروهای مکانیکی و حرارت زیاد بسیار مقاوم است. کفپوش اپوکسی ضد اسید بهترین گزینه برای کارخانه های داروسازی، کارگاه ها، صنایع شیمیایی، پتروشیمی و نیروگاه ها می باشد.

 • کفپوش اپوکسی شفاف

لاک اپوکسی که اپوکسی شفاف نیز شناخته می شود در فضاهای صنعتی و ساختمانی از آن بعنوان کفپوش نیز استفاده می شود. کفپوش اپوکسی شفاف به طور مستقیم بر روی سطوح بتنی اجرا می شود و یا بعد از اجرای لایه کفپوش چوبی، سرامیکی، سنگی ، موزاییکی و غیره به عنوان روکش و محافظ در مرحله نهایی بر روی آن اجرا می گردد.

سهولت اجرا و چسبندگی فوق العاده لاک اپوکسی به مواد مختلف باعث شده تا علاوه بر اجرای کفپوش شفاف اپوکسی با ایده های خلاقانه و استفاده از مواد مختلف مانند پودر اکلیل ، سکه ، قطعات چوب ، قطعات شیشه و غیره بر روی سطوح مختلف نظیر کف سالن ها ،کف سرویس و حمام، سطوح  میز و صندلی پوشش های زیبایی اجرا گردد

 • کفپوش خود تراز اپوکسی

کفپوش های خود تراز اپوکسی با درصد سیلیس بسیار کمتر که روی سطح تمیز شده ریخته و با استفاده از شانه های پلاستیکی مخصوص روی سطح پهن می شوند. ضخامتی حدود 2 میلیمتر خواهند داشت. استفاده از دستگاه اسپری دو جزئی نیز برای سهولت و تسریع کار در سطوح بزرگ امکان پذیر است.

کفپوش خود تراز اپوکسی در برابر مواد شیمیایی ، سایش ناشی از تردد افراد و وسایل نقلیه سبک صنعتی مقاوم است و با رنگ های مختلف و براق به زیبایی محیط می افزایند. این کفپوش ها در آزمایشگاه ها ، کفپوش بیمارستان ، کارخانه های تولید مواد غذایی و انبار ها کاربرد دارند .

 

ویژگی های کفپوش های اپوکسی

کفپوش های اپوکسی قابلیت چسبندگی بسیار بالایی دارند و بر روی تمام سطوح از جمله: سنگی، سرامیک، بتنی، فلزی و غیره قابلیت اجرایی دارد. حجم کم و سبکی این کفپوش سبب اجرای راحت آن شده است. از نفوذ آب، گردو غبار و مواد شیمیایی به کف جلوگیری می کند و قابلیت شستشو با انواع شوینده ها را دارد. در برابر مواد قلیایی، اسیدی، روغن، آب، سایش و خوردگی بسیار مقاوم است. این نوع کفپوش در طیف رنگی وسیعی تولید می شود که در بیشتر مکان ها قابل اجرا می باشد.

 

مزایای استفاده از کفپوش های اپوکسی

 1. این کفپوش از مقاومت و طول عمر بالای ۲۰ سال برخوردار است.
 2. بسیار سریع و آسان اجرا می شود.
 3. در برابر لکه های نفتی، آب، مواد اسیدی و آلاینده های دیگر بسیار مقاوم است.
 4. از سطح زیرین خود در برابر سایش و فرسایش محافظت می کند.
 5. به دلیل داشتن سطح یکنواخت و براق، فضای مورد نظر را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد.
 6. ترمیم آن به سرعت انجام می گیرد.
 7. از ویژگی های مهم این کفپوش می توان به قابلیت اجرای آن بر روی سطوح مختلف مانند: سنگ، موزاییک، بتن، سرامیک و غیره نام برد.

 

معایب کفپوش های اپوکسی

 برای کفپوش های اپوکسی نمی توان عیب چشمگیر و قابل توجهی اظهار داشت.به جز چند مورد جزئی که درادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 1. در صورتی که اپوکسی در معرض آفتاب شدید قرار گیرد از براقیت ان کاسته می شود و به زردی می گرایدو به مرور بعد از گذشت سال ها دچار پدیده گچی شدن خواهد شد.
 2. انعطاف پذیری این کفپوش چندان زیاد نیست. به دلیل اینکه از مواد اولیه گرانتری ساخته می شود نسبت به رنگ های معمولی قیمت بالاتری دارد اما به همان نسبت مقاوم تر وجذاب تر هم می باشد.
کفپوش اپوکسی

کاربردها و مصارف پرایمر و مواد اپوکسی

 1. پرایمر فلزی اپوکسی برای لوله ها و مخازن لوله های آب آشامیدنی فلزی
 2. پرایمر فلزی اپوکسی برای مخازن سکوهای نفتی، خطوط ارتباطی لوله های نفت، پل ها و کشتی ها
 3. پرایمر فلزی اپوکسی برای مخازن و لوله های زیر زمینی
 4. پرایمر بتن اپوکسی برای پوشش سطوح بتنی
 5. پرایمر اپوکسی برای سرجوشهاو اتصالات
 6. روکش خودتراز اپوکسی برای بتن کف(سطح صاف یا زبر)
 7. رنگ اپوکسی با حلال(براق یا مات )
 8. رنگ اپوکسی بدون حلال(براق یا مات)
 9. لاک اپوکسی برای مدارهای چاپی و سیم
 10. بتونه اپوکسی
 11. ملات اپوکسی

 

قیمت کفپوش اپوکسی

عوامل موثر درقیمت کفپوش های اپوکسی به شرح زیر می باشد:

 • کیفیت کفپوش اپوکسی قیمت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 • دستمزد نیروی انسانی و عوامل اجرایی.
 • ماشین آلات مورد استفاده در عملیات اجرایی.
 • موقعیت پروژه نسبت به موقعیت پیمانکار.
 • نوع سطح زیرین به جهت برآورد مصرف مواد.
 • ضخامت پیشنهادی اجرا پروژه.
 • مقدار واقعی مصرف کفپوش.

وضعیت فعلی پوشش کف بر میزان مصرف متریال اپوکسی و نهایتاً قیمت آن موثر است.

 1. میزان آلودگی سطحی ناشی از اثرات گریس، نمک ها، روغن ها، رنگ، رسوبات و غیره بر روی سطح که باید به روش های شیمیایی یا مکانیکی پاک شود.
 2. مساحت نقاط آسیب دیده و سست که باید به روش های مکانیکی تخریب و با گروت اپوکسی ترمیم شود.
 3. میزان ترک های سازه ای در کف نباید از حد مجاز بیشتر باشد و در این حالت درز های انبساط نیاز به بازبینی دارند.
 4. پرکردن درز های انبساط بتن با مواد مخصوص پلیمری انعطاف پذیر.

بعد از اتمام موارد پیش نیاز، قیمت کفپوش اپوکسی متناسب با میزان مصرف  متریال محاسبه می شود.

 1. یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت این کفپوش میزان مواد مصرفی می باشد.چرا که میزان مصرف مواد اپوکسی در اجرای این کفپوش متفاوت است.
 2. انتخاب مواد اپوکسی کف متناسب با کاربری سطح از جمله پارکینگ، سوله صنعتی و تولیدی، سوله صنایع سنگین، سالن صنایع نظامی، سالن صنایع غذایی، سالن صنایع دارویی، سالن آزمایشگاه و غیره.
 3. از دیگر موارد تاثیر گذار در اجرای کفپوش اپوکسی می توان به میزان نیاز به زیرسازی اشاره کرد. اجرای کفپوش اپوکسی نیاز به سطحی کاملا صاف و یکدست دارد.
 4. بنابراین به طور کلی می توان گفت میزان مصرف مواد و میزان یکنواختی سطح مورد نظر از عوامل تاثیرگذار در قیمت کفپوش اپوکسی می باشد.

 

قیمت کفپوش های اپوکسی منزل

قیمت کفپوش های اپوکسی کف منازل مسکونی نسبت به کاربرد آن ها متفاوت است. کفپوش هایی که در منازل مسکونی استفاده می شود بیشتر جنبه تجملی دارند که بیشتر کفپوش های دارای لایه های طرح دار و سه بعدی برای نصب انتخاب می شوند. قیمت اپوکسی منزل به دلیل داشتن شفافیت لایه های رویی و لایه طرح دار و سه بعدی بیشترین کاربرد را دارند و از کف پوش های صنعتی کمی گرانتر هستند. چرا که زیبایی مهم ترین فاکتور برای منازل مسکونی می باشد و به این منظور اغلب کفپوش های اپوکسی با رنگ های متالیک و یا ترکیب چند رنگ با یکدیگر مورد توجه هستند. این کفپوش ها از این جهت که عمدتا برای مصارف صنعتی تولید می شوندقابلیت های بی شماری دارند. اما قیمت نهایی کار اجرایی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که از آن ها در این مقاله یاد برده شد.

هزینه اجرای اپوکسی هر متر مربع  با مواد مصرفی و کلیه هزینه  برای متراژ های بالای ۱۲۰ متر از متری ۱۴۰ هزار تومان الی ۲۲۰ هزار تومان است و برای متراژ های زیر ۱۰۰ متر تعیین قیمت به صورت توافقی و بازدیدی انجام میشود .

 • قیمت اجرای اپوکسی صنعتی ۱۰۰هزار تومان تا ۱۲۰هزارتومان برای هرمتر مربع
 • قیمت اجرای اپوکسی پارکینگ ۱۰۰ هزارتومان تا۱۲۰هزاز تومان برای هر متر مربع
 • قیمت اجرای اپوکسی آنتی استاتیک ۱۸۰ تا۲۰۰هزار تومان

پیشنهاد می کنیم برای مشاوره و تعیین قیمت حتما با نقاشی ساختمان حسن زاده تماس بگیرید .

 

مراحل اجرای کفپوش اپوکسی

 1. آماده سازی سطح بوسیله دستگاه ساب سه فاز براساس استاندارد

برای اینکه سطح به خوبی آماده اجرا باشد، باید عوامل و معیارهای موثر در این زمینه کاملاً شناخته شود چرا که تاثیر زیادی در کارایی و ماندگاری کفپوش های اپوکسی می گذارد. اگر این موارد درنظر گرفته نشود حتی اگر از بهترین کفپوش هم استفاده شود کارایی مطلوب را نخواهد داشت. برای مثال:سطح زیر باید سخت و محکم باشد. برای چسبندگی بیشترلایه آستری به سطح زیرین با دستگاه ساب و اسکراچر باید سطح خراشیده شود و گردو غبار آن با جارو کاملا تمیز شود.

  1. اجرای وکیوم به روش دستی و صنعتی.

 

 1. پرایمر اپوکسی

لایه پرایمر (شامل دوجزء رزین و هاردنر) به نحوی که کلیه خلل و فرج بتن را پوشش دهد، اجرا می گردد.

در این مرحله رطوبت سطحی نباید از ۴ % بیشتر باشد.

دمای محیط باید ۴ºC از نقطه شبنم محصول بیشتر باشد.

 1. لایه میانی

لایه میانی کفپوش اپوکسی (شامل دو جزء) طی چند مرحله و با روش های خاص و مهارتی اجرا می شود.

 1. آماده سازی نهایی

آماده سازی و پرداخت کف با روشی خاص جهت اجرای لایه نهایی انجام می گیرد.

 1. لایه نهایی (Top Coat)

بعد از انجام کلیه موارد ذکر شده، لایه نهایی کفپوش اپوکسی متناسب با کاربری سطح اجرا می شود. تمام مراحل باید با دقت و ظرافت خاصی انجام شود تا در نهایت ، کار رضایت بخش و مطلوب ارائه شود.

 

اجرای کفپوش رنگی اپوکسی در پارکینگ

در پارکینگ های عمومی و مراکز تجاری و مجتمع های مسکونی تردد ماشین ها زیاد است. و بطور طبیعی کف پارکینگ در معرض سایش و آلودگی هایی قرار دارد. کف پوش های اپوکسی پارکینگ در برابر سایش و خراشیدگی بسیار مقاوم اند و از لغزندگی نیز جلوگیری می کنند. امکان خط کشی بر روی این نوع کفپوش ها نیز ممکن است. از آنجاییکه تردد خودرو زیاد است امکان آلودگی پارکینگ بالاست اما این کفپوش ها هیچ گردو غباری تولید نمی کنند و آب و چربی اصلا به آن نفوذ نمی کند و به دلیل مقاومت بالا، عمر طولانی دارند .

همچنین از رنگ های مختلفی می توان برای پارکینگ ها استفاده کرد که زیبایی خاصی  به محیط می بخشد. رنگ های پر طرفداری مثل: آبی، سبز، قرمز، نارنجی، زرد، بنفش و حتی مشکی و خاکستری و سایر رنگ ها که بنا به در خواست متقاضیان توسط نقاشی ساختمان حسن زاده با کیفیت و ضمانت اجرا می شود. حتی می توان از رنگ های ترکیبی نیز استفاده کرد و فضایی کاملا چشم نواز و لوکس خلق کرد. استفاده از کفپوش های اپوکسی برای پارکینگ ها و سایر مکان های دیگر ازقبیل: سوله های صنعتی، بیمارستان ها، مدارس، کارگاه ها، انبارها، گاراژها، مجتمع های تجاری و مسکونی، سالن های ورزشی و سایر مکان ها بسیار پرکاربرد است و مزیت های بیشماری دارد.

 

نقاشی ساختمان حسن زاده با داشتن سال ها تجربه در زمینه خدمات نقاشی ساختمانی و اجرای انواع کفپوش های اپوکسی با کیفیت، سابقه درخشانی در اجرا این کفپوش ها دارند و تا کنون پروژه های موفقی را در این زمینه با کسب رضایت مشتریان به پایان رسانده اند.

ساکنین تهران و کرج می توانند با مشاورین این شرکت تماس گرفته و سفارشات خود را در خصوص انواع کفپوش های اپوکسی ثبت کنند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و سفارش نقاشی ساختمان با ما تماس بگیرید