رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان رسالت تهران

صنعت رنگ آمیزی ساختمان از گذشته تا به حال طرفداران زیادی داشته اما با توسعه و پیشرفت این صنعت روز به روز طرح ها و رنگ های متنوع و جدیدی به این عرصه وارد می شود. نقاشی ساختمان رسالت هم از گذشته تا کنون سیر صعودی داشته و کیفیت رنگ های مورد استفاده و همچنین نوع طراحی ها در این منطقه روز به روز مدرن و به روزتر می شود. برخی از منازل و خانه های مسکونی در محله رسالت همچنان بافت قدیمی خود را حفظ کرده اند، اما با گذشت زمان و پیشرفت صنعت ساخت و ساز، ساختمان های مدرن و نوساز جای ساختمان های قدیمی را پر کرده اند. به همین دلیل تمایل به خرید خانه ها نیز بیشتر شده است.

رنگ های ساختمانی با توجه به نوع و کاربردی که دارند در مکان‌ های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان نمونه رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان رسالت با نقاشی نمای یک مسجد و یا امامزاده کاملاً متفاوت است.

نقاشی ساختمان رسالت

نگاهی به محله رسالت

محله رسالت در منطقه ۴ تهران و ضلع شمال شرقی واقع شده است. بخشی از این منطقه را ساختمان های تجاری و قسمت دیگر را منازل مسکونی بخود اختصاص داده است. این منطقه به خاطر جلوه زیبای رشته کوه البرز و همچنین فضای سبز های زیادی که دارد، یکی از سر سبزترین و زیباترین مناطق تهران به شمار می رود. از جمله مشکلاتی که در نقاشی ساختمان رسالت وجود دارد آلودگی هوای زیاد در این منطقه می باشد. این مسئله در ساختمان سازی و نمای ساختمان های این منطقه تاثیر بسیار زیادی گذاشته که باید در هنگام اجرای نما حتماً به این نکته توجه شود. اگر برای نما می خواهید از روش رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان استفاده کنید، باید حتماً از رنگ های مقاوم در برابر آلودگی و آلاینده های موجود در هوا استفاده کنید.

 

رنگ های قابل استفاده در نقاشی ساختمان رسالت

رنگ اکریلیک:

این رنگ به دلیل ویژگی های خارق العاده اش، طرفداران زیادی در صنعت نقاشی ساختمان دارد. از جمله ویژگی ها و خواص این رنگ می توان به مقاومت بالا در برابر تابش مستقیم نور خورشید، درخشندگی و انعطاف پذیری بالا، عدم ایجاد بوی نا مطبوع و غیره اشاره کرد. رنگ های اکریلیک بر پایه آب و روغن می باشند. رنگ های اکریلیک به دلیل این که آب گریز هستند در برابر رطوبت و بارندگی مقاومت زیادی دارند و می توان از آن ها در رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان محله رسالت استفاده نمود.

رنگ های نانو:

امروزه از رنگ های نانو به عنوان یکی از بهترین رنگ های ساختمانی در نقاشی ساختمان های رسالت استفاده می شود. این نوع رنگ با تکنولوژی های نانو ساخته شده است و به علت مقاومت بالا در شرایط های جوی مختلف، مقاومت در برابر آلودگی ها و ذرات آلاینده موجود در هوا، عدم ایجاد خطر برای محیط زیست و تنوع زیادی که در رنگ‌ های آن موجود است، امروزه در صنعت نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان، نگاه های زیادی را به خود جلب کرده است.

رنگ های کنیتکس:

رنگ های کنیتکس بر پایه آب و روغن می باشند. از این رنگ هابا حلال روغنی، بیشتر برای رنگ آمیزی و نقاشی سطوح بیرونی ساختمان استفاده می کنند. این رنگ طول عمر بالایی دارد و مقاومت آن نیز در برابر رطوبت بسیار زیاد می باشد.

رنگ های روغنی:

این رنگ بر پایه حلال نفتی است و بهتر است در استفاده از آن خیلی دقت شود، زیرا فقط یک جرقه کوچک می تواند باعث ایجاد آتش سوزی شود. رنگ روغنی قابلیت استفاده در سطوح بیرونی مثل در و پنجره و نرده های فلزی را دارد. باید توجه داشته باشید که این رنگ دارای بو است و می تواند برای ساکنین آزار دهنده باشد. اما یکی از بهترین ویژگی های این رنگ قابلیت شست و شوی صد در صد می باشد.

رنگ های اپوکسی:

از این رنگ به دلیل مقاومت بالایی که دارد می توان به عنوان کفپوش در منازل و ساختمان های اداری استفاده کرد. البته می توان گفت بیشترین کاربرد رنگ های کنیتکس در قسمت های صنعتی می باشد. مقاومت این رنگ بسیار بالاست و در رنگ های آن نیز تنوع زیادی وجود دارد.

رنگ های مولتی کالر:

این رنگ نیز از جمله رنگ های پر طرفدار در عرصه نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان است. می توان گفت رنگ های مولتی کالر به دلیل مقاومت بالایی که دارند قابل استفاده برای نمای بیرونی ساختمان می باشند.

استفاده و ترکیب رنگ ها به مهارت های زیادی در این زمینه نیاز دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شیوه رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان های رسالت، به شرکت نقاشی ساختمان حسن زاده مراجعه نموده و اجرای پروژه خود را با خاطری آسوده و مطمئن به آن ها واگذار کنید.

نقاشی ساختمان رسالت

انتخاب رنگ نمای مناسب

در یک رنگ نمای مناسب و ایده آل برای استفاده در صنعت نقاشی ساختمان باید ویژگی‌ های زیادی موجود باشد. رنگ انتخابی باید حتماً به صورت عایق عمل کند و دوام و مقاومت آن نیز در برابر شرایط جوی و نور مستقیم و مداوم خورشید بسیار بالا باشد تا ما را برای چند سال از رنگ آمیزی مجدد و پرداخت هزینه های سنگین، راحت و آسوده کند.

پوشش دهی این رنگ نیز اهمیت زیادی دارد و بهتر است از رنگ هایی استفاده شود که قدرت پوشش دهی بالایی دارد. اگر می‌خواهید از رنگ های ساختمانی در فضای داخلی خانه تان استفاده کنید باید حتماً رنگ هایی را تهیه کنید که مدت زمان خشک شدن آن ها کم باشد و بوی آزار دهنده‌ ای برای افراد و ساکنین ایجاد نکند. از جمله ویژگی‌های مهم یک رنگ ایده ‌آل این است که خاصیت شست و شو داشته باشد و لکه ها از روی سطح آن به آسانی برطرف شود.

اقدامات مهم قبل از شروع نقاشی ساختمان

اگر قرار است فرایند رنگ آمیزی ساختمان رسالت در منازل مسکونی انجام گیرد باید حتماً قبل از شروع کار وسایل اضافی تا حدودی جمع شده و روی کلید ها و پریز ها و مکان هایی که نباید رنگ شوند با پلاستیک و یا پارچه به طور کامل پوشانده شود.

درصورتی که سطح مورد نظر نیاز به سمباده کشی دارد این کار را انجام داده و سطحی کاملاً صاف و بدون شیار و نا صافی ایجاد کنیم.

بعد از سنباده کشی و مطمئن شدن از تمیزی سطح مورد نظر، از پرایمر استفاده کنید و یک لایه آستری برای رنگ روی آن ایجاد کنید. استفاده از پرایمر قبل از رنگ آمیزی باعث ماندگاری بیشتر و عدم نفوذ رطوبت در سطح کار می شود.

آخرین مرحله، اجرای رنگ آمیزی می باشد که به وسیله غلطک و قلمو صورت می گیرد. اما توجه داشته باشید که بهتر است برای سطوح بزرگ از غلتک استفاده کرده و برای نقاط وصل دیوارها و مکان های که به دقت بیشتر نیاز دارد، از قلمو استفاده کرد.

 

 بهترین زمان رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان

رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان در رسالت باید حتماً در زمان مناسب آن انجام شود. اگر نقاشی ساختمان محله رسالت را در زمان مناسب آن انجام دهیم باعث می شود تا خروجی کار نتیجه مورد پسند و مطلوبی داشته باشد. برای اجرای فرآیند نقاشی ساختمان های رسالت باید حتماً از شرایط جوی و آب و هوایی آن اطمینان خاطر حاصل کنید. اگر رنگ آمیزی ساختمان در هوای گرم صورت گیرد باعث می شود که رنگ به خوبی روی سطح پایبندی نداشته باشد و بعد از اتمام کار روی سطح حباب هایی ایجاد شود. رنگ آمیزی ساختمان در هوای سرد نیز چالش‌ ها و مشکلات خاص خود را دارد مثلاً اینکه رنگ در هوای سرد رطوبت زیادی به خود جذب می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود تا فرآیند خشک شدن به تعویق بیفتد.

نوع و کیفیت رنگ مورد نظر در شرایط آب و هوایی مختلف فرق می کند. در رنگ آمیزی ساختمان رسالت باید توجه داشته باشید که اگر می خواهید یک ساختمان نوساز را رنگ آمیزی کنید باید حتما ۱۰ الی ۱۲ ماه پس از اتمام ساخت این کار را انجام دهید. شرکت نقاشی ساختمان حسن زاده با توجه به سابقه درخشانی که در زمینه نقاشی ساختمان  دارد توصیه می کند که فرآیند کار نقاشی را در فصول بهار و تابستان انجام دهید زیرا هوای گرم باعث می‌شود که رنگ زودتر خشک شود. اما برخی افراد در اواخر فصل زمستان هم به خاطر نزدیک شدن سال نو و تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود، اقدام به رنگ آمیزی ساختمان می کنند.

نقاشی ساختمان رسالت

نقاشی ساختمان اماکن تجاری رسالت

یکی از مسائلی که سبب جذب مشتری بیشتر و فروش بالا می شود، دکوراسیون و نمای خارجی فروشگاه یا ساختمان های تجاری رسالت می باشد. نمای بیرونی این ساختمان های تجاری باید به گونه ای باشد که توجه مردم را از فاصله ای دور جلب کند. با توجه به اماکن تجاری جدیدی که در منطقه رسالت ایجاد شده است می ‌توان گفت که استفاده از طراحی های مدرن در نمای خارجی یک ساختمان تجاری می تواند ایده خوبی برای جذب مشتری بیشتر باشد.

قسمت های داخلی ساختمان هم اهمیت زیادی دارند و باید در رنگ آمیزی آن ها دقت و توجه زیادی صرف شود. انتخاب رنگ های روشن و انرژی زا می تواند پیشنهاد مناسبی برای دکوراسیون داخلی ساختمان های تجاری این منطقه باشد. البته این رنگ ها باید به گونه ای باشند که علاوه بر زیبا سازی محیط جنبه محافظتی نیز داشته باشد.

شهرداری منطقه رسالت برای افزایش سطح رفاه ساکنین اقدام به توسعه و ایجاد فضای های سبز بیشتر در سطح شهر کرده است. نکته قابل توجه در این مورد این است که استفاده از روش رنگ آمیزی و نقاشی در فضا های سبز می تواند به زیباسازی بیشتر این محیط ها کمک کند. رنگ های گرم و انرژی زا پیشنهاد مناسبی برای استفاده در این محیط ها می باشد.

 

تیم نقاشی ساختمان حسن زاده

اگر شما در این منطقه ساکن هستید و می خواهید از روش رنگ آمیزی و نقاشی برای تغییر دکوراسیون داخلی و یا نمای خارجی ساختمان خود استفاده کنید، بهترین پیشنهاد برای شما مراجعه به شرکت نقاشی ساختمان حسن زاده می باشد.

نقاشی ساختمان حسن زاده با استادکاران و نقاشان حرفه ای و متخصص در زمینه نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان می تواند رنگ آمیزی ساختمان های رسالت را با به کارگیری روش های نوین و با کیفیت اجرا کند. افرادی که در این شرکت کار می‌کنند همگی دوره های تخصصی نقاشی ساختمان را پشت سر گذاشته اند و با رعایت اصول ایمنی، در کمترین زمان ممکن می ‌توانند فرآیند رنگ آمیزی را به بهترین صورت برای شما انجام دهند. گاهی یک انتخاب درست می تواند تجربه شیرینی برای شما به ارمغان آورد.

 

برخی از نمونه کارهای نقاشی ساختمان حسن زاده

 

برای دریافت مشاوره و بازدید رایگان با این شرکت تماس بگیرید.

 

تماس با نقاشی ساختمان حسن زاده تماس با نقاشی ساختمان حسن زاده تماس با نقاشی ساختمان حسن زاده