نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

Home/خدمات نقاشی ساختمان/نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

نقاشی ساختمان حسن زاده چندین سالی است که به صورت فعال در زمینه نقاشی ساختمان فعالیت دارد و از همان ابتدای فعالیت برای احترام به تمامی سلیقه ها رنگ آمیزی انواع رنگ ها از جمله روغنی، پلاستیک، اکریلیک و غیره را انجام می دهد. البته قبل از اینکه رنگی را مشتری به صورت نهایی انتخاب کند تمامی مشاوره های لازم داده می شود تا فرد نسبت به موقعیت مکانی که دارد بهترین رنگ را انتخاب را داشته باشد. به عنوان مثال رنگ پلاستیک بهترین گزینه برای سقف است ولی همین رنگ برای محیط های مرطوب مناسب نیست.

در این  مقاله قصد داریم اطلاعات لازم و کافی را در اختیار افرادی که قصد دارند رنگ پلاستیک را برای رنگ آمیزی انتخاب می کنند بگذاریم همراه ما باشید.

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

کاربرد رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک جزو اولین رنگ های صنعتی است که در رنگ آمیزی های ساختمان استفاده می شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی رنگ های جدیدی وارد بازار شده است که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند و در مقایسه با رنگ های قدیمی مزایای زیادی دارند. اما رنگ پلاستیک همچنان طرفداران خود را دارد و جزو انتخاب های اول برای رنگ آمیزی است.

برای قسمت هایی از منزل مانند سقف، داخل کمد و هر قسمتی که با آب و رطوبت تماسی ندارد و احتمال کثیف شدن آن بسیار کم است بهترین گزینه رنگ پلاستیک است. رنگ پلاستیک گرما و رطوبت را به خوبی از خود عبور می دهد به همین دلیل بهتر است در محیط هایی مانند آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی استفاده نشود.

 

تجربه استفاده از رنگ پلاستیک در نقاشی ساختمان

رنگ پلاستیک در دسته رنگ های ارزان قیمت است و همچنین هزینه اجرای آن نیز مانند خود رنگ بسیار کم است زیرا به نسبت رنگ های دیگر راحت تر اجرا می شود. پیشنهاد ما به افراد حساس که علاقه دارند به صورت مداوم منزل خود را رنگ آمیزی کنند رنگ پلاستیک است، زیرا می توانند با هزینه ای کم در فواصل زمانی کوتاه رنگ و بوی تازه ای به محیط خود بدهند.

 

رنگ های پلاستیک

رنگ پلاستیک به دلیل اینکه حلال آب دارد در دسته رنگ های غیر قابل شستشو قرار می گیرد. رنگ های پلاستیک به دو دسته رنگ های تمام پلاستیک و نیمه پلاستیک تقسیم می شود. در زیر توضیح کاملی در مورد انواع رنگ های پلاستیک داده ایم:

 • رنگ تمام پلاستیک: این رنگ به نسبت رنگ های پلاستیک دیگر در برابر آب مقاوم تر است، البته مقاومت صد در صدی ندارد. همچنین در بیشتر مواقع این رنگ با رنگ های اکریلیک اشتباه گرفته می شود زیرا از نظر کیفیت و ظاهر به این رنگ شباهت زیادی دارد. با توجه به تحریم هایی که این مدت در ایران حاکم بوده رنگ تمام پلاستیک در حال حاضر به سختی پیدا می شود.
 • رنگ نیمه پلاستیک: این  نوع رنگ به نسبت رنگ پلاستیک معمولی مقاومت بیشتری در برابر آب دارد و به نسبت رنگ تمام پلاستیک مقاومت کمتری دارد. رنگ های نیمه پلاستیک کاربرد های زیادی دارد و به نسبت رنگ های تمام پلاستیک در بازار بیشتر دیده می شود و قیمت مناسبتری دارد. البته این رنگ در کنار مزیت هایش یک عیب بزرگ دارد و آن این است که زود پوسته پوسته می شود و عمر کمی دارد و اگر حساس هستید باید در فواصل زمانی کم آن را تجدید کنید.
 

مزایا و معایب رنگ پلاستیک

رنگ های پلاستیک مانند رنگ های دیگر دارای یک سری مزایا و معایب است، در این قسمت به مزایا و معایب رنگ قدیمی پلاستیک اشاره کرده ایم:

 

مزایای رنگ پلاستیک

 • قیمت مناسب: این رنگ در میان رنگ های موجود در بازار ارزان تر است، به طور میانگین هزینه این رنگ 50 درصد ارزان تر از رنگ های اکریلیک و روغن است. به همین دلیل این رنگ برای افراد حساس که علاقه دارند به صورت مداوم منزل خود را رنگ آمیزی کنند بسیار مناسب است.
 • سرعت در اجرای رنگ: معمولا رنگ های پلاستیک در زمان بسیار کمی اجرا می شود و به دلیل اینکه در آنها از حلال آب استفاده می شود خیلی سریع خشک می شود. اگر زمان کمی برای رنگ آمیزی دارید بهترین انتخاب پیش رو رنگ آمیزی با رنگ روغن است.
 • پوشش دهی عالی: یکی از مهم ترین قابلیت های رنگ پلاستیک این است که با یک حجم کم می توانید سطح بیشتری را پوشش دهید و  همین باعث می شود که به نسبت رنگ های دیگر به صرفه تر باشد.
 • کیفیت بالا: رنگ های پلاستیک جزو رنگ های مات هستند به همین دلیل به خوبی سطح کار را پوشش می دهد و تمامی عیب های زیر کار مانند موج ها را می پوشانند.  این در حالی است که رنگ های روغنی و براق دیگر، موج ها را بیشتر نشان می دهند.
 • جلوه های بصری زیبا: اگر وسایل منزل تان براق است بهترین انتخاب رنگ پلاستیک است که با ماتی که دارد کنتراست خوبی ایجاد می کند.
 • سازگار با محیط زیست: این رنگ به هیچ عنوان به محیط آسیبی وارد نمی کند زیرا بر خلاف رنگ های دیگر به جای حلال نفتی از آب استفاده می شود، بر همین اساس مورد توجه دوستداران محیط زیست قرار گرفته است.
 • بدون بو: به دلیل استفاده از آب به عنوان حلال در رنگ های پلاستیک این رنگ بوی کمتری دارد زیرا رنگ هایی که حلال نفتی دارند بوی نامطبوع و ماندگارتری دارند.

معایب رنگ پلاستیک

 • غیرقابل شستشو: این رنگ ها در برابر آب و رطوبت مقاوم نیستند به همین دلیل در صورت کثیفی نمی توانید آنها را بشویید.
 • ماندگاری پایین: رنگ های پلاستیک به نسبت رنگ های دیگر طول عمر کمتری دارند و باید در فواصل زمانی کم آنها را تمدید کنید.
 • سریع کثیف می شود: رنگ های پلاستیک خیلی سریع تر کثیف می شوند، اگر رنگ پلاستیک را انتخاب کردید باید در نگهداری آن خیلی دقت کنید.
 • غیر قابل اجرا بر روی تمامی سطوح: رنگ های روغنی و اکریلیک را می توانید بر روی تمام سطوح از جمله فلزی، چوبی و غیره اجرا کنید اما رنگ های پلاستیک این قابلیت را ندارند.
 • مقاومت کمتر در برابر نور خورشید: رنگ های پلاستیک بر اثر نور خورشید تغییر رنگ میدهند به همین دلیل نباید دیوارهایی که در معرض مستقیم نور خورشید هستند را با رنگ پلاستیک رنگ آمیزی کنید.
 

ویژگی های رنگ پلاستیک با کیفیت

 • یک رنگ پلاستیک باکیفیت باید استانداردهای لازم را داشته  باشد.
 • رنگ ها درجه بندی دارند رنگ باکیفیت باید درجه یک باشند.
 • بر روی ظرف رنگ باید نشانه گذاری حک شده باشد.
 • از علائم رنگ پلاستیک با کیفیت این است که بعد از باز کردن درب، رنگ شفاف و بدون کپک و یا هر ماده خارجی باشد.
 • اگر ظرف رنگ را باز کردید و لایه روی رنگ بیش از  5 درصد کل رنگ بود رنگ بی کیفیت است.
 • تمامی مشخصات روی ظرف رنگ واضح و خوانا باشد.
 • اطلاعات روی ظرف باید کامل باشد و شامل نام و آدرس تولید کننده رنگ،. علامت تجاری تولید کننده، عبارت «پوشرنگ پلاستیک» یا «پوشرنگ نیم پلاستیک»، دستور چگونگی مصرف، تاریخ تولید،  تاریخ انقضاء،  حجم یا وزن خالص، علامت و آرم استاندارد باشد.
 • رنگ های با کیفیت پلاستیک معمولا به صورت بسته بندی شده است که در زمان حمل رنگ مشکلی برای رنگ رخ نمی دهد.

 

شرایط نگهداری و استفاده از رنگ پلاستیک

در گام نخست که رنگ را خریداری می کنید باید شرایط مناسبی را برای نگهداری آن مهیا کنید. معمولا بهترین دما برای نگهداری رنگ ها دمای بین 5 تا 35 درجه سانتی گراد است، این دما یک حالت متعادل است که اگر رنگ مدت زمان طولانی در دمایی کمتر از 5 درجه سانتی گراد باشد رنگ حالت یخ زدگی پیدا کند و یا اینکه اگر در معرض مستقیم نور خورشید و رطوبت قرار بگیرد کیفیت اولیه خود را از می دهد.

حال نوبت این است که محیط را برای رنگ آمیزی آماده کنید. از آنجاییکه تیم نقاشی ساختمانی حقیقت حسن زاده در این زمینه دارای تجربه هستند راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار می دهند که معمولا به مشتریان پیشنهاد می دهند اگر در منزل وسایل دارند وسایل را در یک اتاق بگذارند و سپس روی آنها یک پلاستیک و یا پارچه ای ضخیم بکشند و بعد از آن تمامی کلید و پریز ها را باز کنند و اگر وقت این کار را ندارند حتما با استفاده از چسب آن ها را بپوشانند. حال زمان آن می رسد که تیم حرفه ای نقاشی حسن زاده آماده به کار شود و تمامی مراحل زیر را با دقت انجام دهند:

 1. ابتدا دیوار را تمیز کرده که اگر در زیر کار کاغذ دیواری یا هر جسم خارجی است به صورت کامل برداشته شود.
 2. لایه ای رقیق و نازک از رنگ پلاستیک را بر روی کار میزنند.
 3. برای پوشاندن تمامی ناهمواری ها بتونه کاری می کنند تا تمامی زدگی های دیوار از بین برود.(بتونه یک ماده خمیر مانند است که تمامی ناهمواری ها و سوراخ هایی که در دیوار وجود دارد را پر میکند.)
 4. با استفاده از سمباده سطح را صاف و صیقلی می کنید و سپس با استفاده از پارچه سطح کار را تمیز میکنید.
 5. یک لایه نازک رنگ پلاستیک میزنید.
 6. بعد از خشک شدن رنگ دوباره بتونه کار میکنید.
 7. لایه آخر رنگ پلاستیک را با بالاترین دقت میزنید و اگر احساس شود که ناهمواری هایی در سطح وجود دارد دوباره باید بتونه کاری کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و سفارش نقاشی ساختمان با ما تماس بگیرید