نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

Home/خدمات نقاشی ساختمان/نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

امروزه با پیشرفت تکنولوژی رنگ های جدیدی وارد بازار شده است و دیگر مانند گذشته محدودیتی برای انتخاب نوع رنگ ها وجود ندارد. یکی از رنگ هایی که این روزها مورد توجه افراد قرار گرفته است رنگ موتی کالر است. همانطور که از نام این رنگ پیداست در آن از چند رنگ استفاده می شود، جالب است؟!

دیگر قرار نیست یک دیوار بی روح و تک رنگ داشته باشید بلکه با استفاده از رنگ مولتی کالر می توانید یک دیوار زیبا و جذاب داشته باشید. نقاشی ساختمان حسن زاده در زمینه های مختلف رنگ آمیزی ساختمان تبحر دارد که یکی از آنها نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر است.

در این قسمت سعی کرده ایم اطلاعات مفید در مورد رنگ مولتی کالر در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

نقاشی ساختمان مولتی کالر

رنگ مولتی کالر چیست؟

تا چند دهه پیش افراد برای اینکه تغییراتی در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنند فقط می توانستند از بین رنگ های روغن و پلاستیک یک رنگ را انتخاب کنند و بعد از انتخاب نوع رنگ ساختمان باید رنگ مورد نظر را که در بیشتر مواقع سفید و کرمی بود انتخاب می کردند اما به مرور زمان این محدودیت ها از میان رفت و رنگ های مختلفی وارد بازار شد.

از زمانی که رنگ مولتی کالر وارد بازار شد مورد توجه افراد با روحیه ای شاد و تنوع طلب قرار گرفت، رنگ مولتی کالر به این صورت است که یک رنگ پس زمینه تک رنگ با رشته یا تکه رنگ های مختلف دارد. با وجود ماهیت این رنگ، مولتی کالر تنوع بالایی دارد و هیچ محدودیتی در رنگ های آن وجود ندارد بلکه رنگ های متنوع سطح کار را جذاب تر می کند.

رنگ آمیزی مولتی کالر دو مرحله دارد مرحله ابتدایی که برای رنگ پس زمینه است که ابتدا با استفاده از هر وسیله ای مانند قلم مو ویا غلتک رنگ آمیزی انجام می شود سپس باید برای لایه آخر از اسپری های مخصوص استفاده می شود که رنگ ها در عین نامنظمی به صورت کاملا یکنواخت بر روی سطح کار پاشیده شوند.

 

کاربرد رنگ مولتی کالر

انتخاب هوشمندانه شعار نقاشی ساختمان حسن زاده است و همیشه سعی دارد بهترین مشاوره ها را در اختیار مشتریان خود قرار دهد تا آنها بتوانند یک انتخاب درست و هوشمندانه داشته باشند. حال منظور از انتخاب هوشمندانه چیست؟ آیا واقعا انتخاب نوع رنگ تا این اندازه مهم است؟ باید بگوییم نوع رنگ از رنگی که برای کار انتخاب می کنید به مراتب مهم تر است. رنگ مولتی کالر نیز از این قانون مستثنا نیست درست است که شما می توانید قوانین را زیر پا بگذارید و هر رنگی را برای هر مکانی انتخاب کنید اما خیلی سریع متوجه اشتباه خود می شوید. مثلا رنگ مولتی کالر به دلیل تنوع رنگ هایی که در خودش دارد برای پذیرایی با دکوراسیون کلاسیک به هیچ عنوان مناسب نسیت.

معمولا رنگ مولتی کالر بیشتر در محیط های پر رفت و آمد مانند مدرسه استفاده می شود و دلیل آن جذب کمتر گرد و غبار است. در هر مکانی که رطوبت دارد و یا احتمال می دهید که نیاز است دیوار را بعد از مدتی بشویید بهتر است از رنگ مولتی کالر استفاده نشود زیرا این رنگ قابل شستشو نیست. با توجه به تجربه ای که ما در نقاشی ساختمان حسن زاده داریم کمتر کسی بعد از شنیدن ویژگی غیر قابل شستشو بودن و تنوع رنگی بالا این رنگ را برای منزل خود به خصوص پذیرایی استفاده می کند.

انتخاب نوع زیر ساز کاملا به بودجه ای که مشتری در نظر دارد بستگی دارد اگر هزینه تمام شده برایش مهم است و می خواهد با حداقل هزینه نقاشی را انجام دهد بهتر است برای زیر ساز رنگ پلاستیک را انتخاب کند و اگر قابل شستشو بودن برایش مهم است می تواند از رنگ روغن استفاده کند.

 

مزایای رنگ مولتی کالر

رنگ مولتی کالر مانند رنگ های دیگر دارای یک سری مزایا و معایب دارد که هر فرد بعد از مشخص کردن بودجه خود و در نظر گرفتن تمامی نقاط قوت و ضعف این رنگ می تواند بهترین انتخاب را داشته باشد. در زیر به مزایا و معایب این رنگ اشاره کرده ایم:

 • مولتی کالر با اینکه یک رنگ غیر قابل شستشو است مقاومت بالایی در برابر شستشو دارد. البته این مقاومت کاملا به درجه رنگ و زیر سازی کار بستگی دارد. رنگ مولتی کالر مانند رنگ های دیگر درجه بندی دارد و رنگ درجه یک آن مقاومت بالاتری در برابر آب به نسبت رنگ هایی با درجه پایین تر دارد. همچنین اگر در زیرسازی کار از از رنگ روغن استفاده شود مقاومت بیشتری در برابر زیرسازی با رنگ پلاستیک دارد.
 • در زمان رنگ آمیزی با رنگ مولتی کالر دیگر نیاز نیست که درگیر تهیه و ترکیب حلال با رنگ باشید زیرا این رنگ بدون حلال است و به صورت آماده در بازار عرضه میشود. خیلی راحت ابتدا گالن را به خوبی تکان می دهید و سپس گالن را به پیستوله وصل کنید و رنگ آمیزی را انجام دهید.
 • به دلیل عدم استفاده از حلال های رنگ، مولتی کالر بوی کمتری دارد و برای افرادی که بوی رنگ حساس هستند انتخاب بسیار خوبی است.
 • رنگ مولتی کالر رنگی با تنوع بسیار بالا است به این صورت که شما می توانید هر رنگی که می خواهید برای پس زمینه انتخاب می کنید و سپس از ریشه یا تکه رنگ های متنوع دیگر بر روی آن استفاده می کنید.
 • رنگ مولتی کالر، رنگ مات است و به همین دلیل به خوبی ایرادات و موج های روی دیوار را می پوشاند.
 • به دلیل وجود الیاف های خاصی که در این رنگ استفاده می شود این رنگ بسیار دیر گرد و غبار را جذب می کند.
 • اگر زمان کمی برای رنگ آمیزی دارید این رنگ بهترین انتخاب است زیرا مولتی کالر خیلی سریع خشک می شود. این رنگ بر روی دیوار سیمانی سه روز و بر روی دیوار گچی یک روزه خشک می شود.
 • رنگ مولتی کالر در برابر نور خورشید مقاومت بالایی دارد و دیرتر تغییر رنگ می دهد.
 

معایب رنگ مولتی کالر

 • رنگ مولتی کالر غیر قابل ترمیم است و اگر قسمتی از دیوار دچار زدگی شود باید کل دیوار دوباره رنگ آمیزی شود.
 • اگر بعد از مدتی بخواهید تغییر دکوراسیون بدهید و رنگ دیگری بزنید باید هزینه زیادی برای صاف کردن و بتونه کاری بپردازید.
 • از آنجایی که رنگ مولتی کالر برخلاف رنگ های دیگر نیاز به تجهیزات خاص دارد باید برای اجرای آن از یک تیم حرفه ای با تجهیزات کامل کمک بگیرید.
 • رنگ مولتی کالر از رنگ هایی است که کیفیت آن کاملا به زیرسازی آن بستگی دارد به همین دلیل هزینه آن به نسبت به رنگ های دیگر بیشتر است.
نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

نحوه اجرا رنگ مولتی کالر

در نقاشی ساختمان حسن زاده قبل از اینکه شروع به کار کنیم اطلاعات اولیه را در اختیار مشتری قرار می دهیم این اطلاعات در ابتدا شامل ویژگی های رنگ و بعد از آن در مورد نحوه اجرا است. برای رنگ آمیزی مولتی کالر باید سطح کار خشک و تمیز باشد همچنین اگر سطح کار فلزی است باید تمامی زنگ زدگی و ضایعات موجود را کاملا پاک کنید. در زیر به مراحل اجرا کار اشاره کرده ایم:

 • در ابتدا مانند روش های دیگر رنگ آمیزی باید تمامی وسایل خانه را جمع کنید.
 • در مورد رنگ آمیزی مولتی کالر باید تمامی قسمت هایی که نمی خواهید رنگی شود را مانند کف با کمک یک پلاستیک بپوشانید زیرا احتمال پخش شدن رنگ در این نوع رنگ آمیزی بسیار بالاست.
 • در ابتدا سطح کار را به صورت کامل تمیز میکنید مثلا اگر بر روی دیوار کاغذ دیواری است باید به صورت کامل کنده شود و ذره ای از کاغذ روی دیوار نباشد.
 • در این مرحله نوبت بتونه کاری است که در نقاشی ساختمان حقیقت حسن زاده تمامی نقاشان این مرحله را با ظرافت بالا انجام می دهند.
 • بر اساس نظر کارفرما در این مرحله باید رنگ پس زمینه بر روی کار اجرا شود. در این قسمت فرد باید مشخص کند که هزینه برای او مهم است یا اینکه می خواهد رنگ آمیزی قابل شستشو داشته باشد.
 • در این مرحله باید رنگ های مولتی کالر را با استفاده از پیستوله های مخصوص اجرا کنند.
 • در انتهای کار تا خشک شدن کار باید مراقبت کنید تا کار خراب نشود زیرا اگر قبل از خشک شدن به کار دست بزنید احتمال خراب شدن کار وجود دارد و باید دوباره رنگ آمیزی کنید.

 

نکات مهم در مورد رنگ مولتی کالر

 1. رنگ مولتی کالر رنگی بدون حلال است و به صورت آماده به اندازه رقیق شده است و باید قبل از استفاده کاملا قوطی را تکان دهید.
 2. هیچ گاه برای اینکه رنگ ها را ترکیب کنید از اجسام خارجی استفاده نکنید زیرا کل رنگ خراب می شود و نمی توانید نتیجه خوبی از آن بگیرید.
 3. سعی کنید رنگی برای پس زمینه انتخاب کنید که با دیزاین کلی منزل شما همخوانی داشته باشد زیرا رنگ مولتی کالر با رنگ های مختلفی که بر روی آن قرار دارد ممکن است محیط شما را کمی شلوغ و بی نظم نشان دهد به همین دلیل بهتر است از افرادی که در زمینه رنگ آمیزی مولتی کالر مهارت دارند کمک بگیرید.

 

ما همه تلاش خود را بر آن داریم تا همه سفارشات را با تجربه بهترین رنگ ها پاسخگو باشیم تا خانه ای رنگین و در شان کانون گرم خانواده های ایرانی فراهم آوریم. مهم نیست کجای تهران یا کرج زندگی می کنید کافی است نیاز ساختمان را به ما بگویید تا بهترین ها را به شما پیشنهاد کنیم.

اساتید نقاش با تجربه ما با اجرای انواع رنگ و ترکیب رنگ های ساختمانی به خوبی آشنایی دارند و کار نقاشی ساختمان را در اسرع وقت شروع و در موعد مقرر به پایان می رسانند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و سفارش نقاشی ساختمان با ما تماس بگیرید

 

آمنه ظریفی

تیم تولید محتوای طراحی سایت باران