نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

Home/خدمات نقاشی ساختمان/نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

در خاطرات بچگی روزهایی را به یاد داریم که منزل خودمان یا یکی از بستگان را نقاش میکردند از همان زمان تا امروز بهترین و با کیفیت ترین نقاشی ساختمان با رنگ روغن انجام می شد. دلیل این محبوبیت مزایای زیادی است که این رنگ در مقایسه با رنگ های دیگر دارد.

نقاشی ساختمان حسن زاده یکی از تیم  های بزرگ نقاشی در تهران است که با توجه به تعداد بالای پرسنلی که دارد می تواند خدمات را به بهترین نحو ممکن در تمامی محله های تهران ارائه دهد. همراه مان باشید تا با هر آن چیزی که در مورد نقاشی ساختمان با رنگ روغن است آشنا شوید.

نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

قیمت نقاشی ساختمان حقیقت حسن زاده

نقاشی ساختمان حسن زاده مانند هر صنف دیگر دارای اتحادیه است و تمامی نقاشان موظف هستند مطابق نرخ مشخص شده اتحادیه قیمت گذاری کنند. خدماتی نقاشی ساختمان شامل خدمات آماده سازی، بتونه کاری، زیرسازی، رنگ آمیزی دیوار، در، پنجره و سقف می شود. حال قبل از شروع به کار نقاش باید تمامی برآورد قیمت ها را به صورت دقیق در اختیار مشتری قرار دهد. اندازه گیری های قبل از رنگ آمیزی در برآورد قیمت بسیار نقش دارد گاهی نقاشان تازه کار بدون اینکه ساختمان را بازدید کنند هزینه را به کارفرما می گویند و بعد از اتمام کار هزینه بیش از هزینه طی شده را از فرد مطالبه می کنند که قطعا در این شرایط مشکلاتی بین طرفین رخ می دهد.

اگر کارفرما هستید و می خواهید حدود قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغن را بدانید باید متراژ را در 3 ضرب کنید و برای راه پله متراژ را در 4 ضرب کنید البته این محاسبات برای یک منزل استاندارد با ارتفاع سقف 2.8 است.

 

بهترین زمان برای نقاشی ساختمان با رنگ روغن

ما در تیم حسن زاده به نکاتی مهم در مورد بهترین زمان رنگ آمیزی با رنگ روغن اشاره کرده ایم:

 • معمولا اکثر افراد فصل تابستان و بهار را برای رنگ آمیزی انتخاب می کنند زیرا در این فصل ها رنگ زودتر خشک می شود به همین دلیل فصل رونق کسب و کار نقاشان است و کمتر نقاشی راضی می شود که به افراد تخفیف بدهد.
 • اگر می خواهید راه  پله و پارکینگ یا هر قسمت مشاعی در ساختمان را رنگ آمیزی کنید بهترین فصل اواخر زمستان و  نزدیک عید است. زیرا در این قسمت نسبتا رفت و آمد کم است و زمان خشک شدن رنگ مهم نیست و افراد می توانند در آغاز سال جدید محیطی تمیز و زیبا داشته باشند.
 • اگر می خواهید رنگ آمیزی منزل را با قیمتی مناسب تر انجام دهید و از تخفیفاتی که نقاشان می گذارند استفاده کنید بهترین زمان فصل پاییز و زمستان است که بازار نقاشی ساختمان ضعیف است.

 

رنگ روغن در نقاشی ساختمان

همانطور که میدانید رنگ روغن از رنگ هایی است که از گذشته تا امروز با قدرت در حوزه نقاشی ساختمان حضور دارد. این رنگ با ترکیبی از رنگدانه های پیگمنت با روغن های گیاهی که از سویا،بزرگ، پنبه و غیره تولید می شود. روغن برزک که در ترکیب این رنگ استفاده می شود رنگ زرد و با بویی خاص دارد و زمانی که در مجاورت هوا قرار می گیرد به حالت ژله ای در می آید. رنگ روغن به نسبت رنگ های دیگر دیرتر خشک می شود به همین دلیل از افزودنی های خشک کننده مانند تربانتین و اسکاتیف در آن استفاده می شود تا سرعت خشک شوندگی را بالا ببرند. این رنگ به دلیل ترکیباتی که دارد در برابر آب بسیار مقاوم است بر همی اساس در مناطقی که رطوبت زیاد است بیشتر از رنگ روغن استفاده می شود.

از آنجایی که رنگ روغن از رنگ های قدیمی محسوب می شود در تولید آن توجه به آسیب رسیدن به محیط زیست نشده است. همچنین با توجه به ترکیبات این رنگ به نسبت رنگ های دیگر دیرتر خشک می شود به همین دلیل اگر عجله ای برای خشک شدن آن دارید بهتر است به گزینه های دیگر برای رنگ آمیزی بیندیشید.

پیشنهاد نقاشی ساختمان حسن زاده به افرادی که می خواهند در منزل خود باشند و رنگ آمیزی ساختمان را انجام دهند این است که خود را برای شرایط نسبتا سخت آماده کنند زیرا رنگ روغن بوی نسبتا زیادی دارد و تا مدت ها ماندگار است، به خصوص اگر فصل پاییز و یا زمستان را انتخاب کرده اید پروسه رنگ آمیزی تقریبا دو برابر فصل تابستان زمان لازم دارد.

اما با توجه به تمامی معایبی که از این رنگ گفته ایم اما چرا همچنان این رنگ محبوب است؟! دلیل آن ماندگاری بالا و قابلیت شستشو بودن این رنگ است. این مزایا زمانی به چشم می آید که می توانید کثیفی های روی دیوار را با کمی آب تمیز کنید و مثل روز اول شود و دیگر مجبور نباشید هر سال برای تمیز شدن منزل بساط رنگ آمیزی را در خانه داشته باشید.

یکی از مزایای دیگر رنگ روغن استفاده آن در قسمت های مختلف فلزی مانند درب و پنجره ها است زیرا این رنگ عایق خوبی در برابر زنگ زدگی و خوردگی هستند به همین دلیل بیشتر در آستر کاری ها استفاده می شود.

نقاشی منزل با رنگ روغنی

انواع رنگ های روغن

رنگ روغن ساختمان یک رنگ با ویژگی هایی کامل است که مطابق میل هر سلیقه ای است. در زیر به انواع رنگ های روغنی اشاره کرده ایم:

 • رنگ روغن مات:

این روزها بیشتر افراد به دنبال این هستند که زرق و برق اطرافشان کم باشد به همین دلیل بیشتر از رنگ های مات در ساختمان استفاده می شود، اما آیا رنگ مات برای تمامی ساختمان ها و تمامی قسمت های منزل مناسب است؟! رنگ روغن مات بیشتر برای قسمت هایی مناسب است که قصد نداریم جزئیات آن دیده شود. به عنوان مثال اگر دیوار و یا سقف منزلی گچکاری آن به خوبی انجام نشده و موج زیادی دارد بهتر است با استفاده از این رنگ عیوب آن را بپوشانید .

 • رنگ روغن براق:

رنگ روغن براق دارای یک شفافیت جذابی است که در نگاه اول افراد جذب آن میشوند اما یک عیب بزرگی که این رنگ دارد کوچک ترین موج را خیلی واضح نشان می دهد و باعث می شود نمای بدی داشته باشد. اگر می خواهید نرده، درب، فرفورژه و هر قسمت آهنی دیگر را رنگ آمیزی کنید بهتر است از این رنگ استفاده کنید. درب، پنجره و کابینت های چوبی از قسمت هایی است که به مرور زمان کیفیت اولیه خود را از دست می دهند و باید آنها را رنگ آمیزی کنید بهترین گزینه برای این قسمت ها رنگ روغنی براق است.

 • رنگ روغن نیمه براق:

یکی دیگر از مدل های دیگر رنگ های روغنی، رنگ های نیمه براق است که از مخلوط رنگ روغنی مات و براق تولید شده است. توجیه تولیدکنندگان از تولید این رنگ این است که مزایای رنگ روغنی براق و مات را در کنار یکدیگر داشته باشند. این موضوع بسیار جذاب است که شما دیوار خود را رنگی کنید که علاوه بر پوشاندن عیوب دیوار با براقیت نسبی خود جلوه زیبایی به محیط بدهد.

 

نکات مهم در زمان رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان با رنگ روغن

یکی از اصولی که نقاشی ساختمان حقیقت حسن زاده در زمان رنگ آمیزی و نقاشی ساختمان به آن توجه ویژه ای دارد این است که تمامی مقدمات اولیه که باید در خصوص جمع کردن وسایل توجه شود را با فرد آموزش می دهند به عنوان مثال تمامی وسایل باید در یک اتاق و یا در وسط منزل جمع شود و با کمک یک پلاستیک به صورت کامل آن را بپوشانید. همچنین باید کف ساختمان، لوستر، کلید و هر آن چیزی که احتمال دارد رنگی شود جمع و یا به کمک چسب و پلاستیک بپوشانید.

 1. معمولا رنگ آمیزی منزل از بالاترین قسمت نزدیک به سقف شروع و به سمت پایین انجام می شود زیرا اگر خلاف این باشد ممکن است رنگ های خیس از بالا به سمت پایین بریزد و نتیجه کار بسیار بد شود.
 2. در زمان رنگ آمیزی باید ساختمان نور کافی داشته باشد تا نقاش بتواند تسلط کافی بر روی رنگ آمیزی داشته باشد.
 3. از آنجایی که رنگ روغن بویی زننده و نامطبوعی دارد باید تهویه مناسب در محیط باشد. همچنین نقاش باید از ماسک استفاده شود.
 4. در زمان رنگ روغن یکی از مواردی که باعث می شود روند رنگ آمیزی با کندی پیش برود این است که هر لایه رنگ باید کامل خشک شود و دوباره لایه بعدی رنگ آمیزی شود.
 5. در زمان رنگ آمیزی باید به میزان رنگی که به قلم مو است توجه شود که بیش از اندازه نباشد در غیر اینصورت باعث می شود که رنگ بر روی دیوار چکه کند.
 6. از آنجایی که در زمان رنگ آمیزی با رنگ روغن از حلال های شیمیایی مانند تینر و نفت استفاده می شود باید مراقب باشید که در اطراف آن شعله و گرما بیش از حد نباشد.

نقاشی دیوار گچی رنگ نخورده با رنگ روغن

بسیاری از افراد احساس میکنند رنگ آمیزی ساختمان های تازه تاسیس ساده است تا حدی این باور درست است زیرا دیگر نیازی نیست زیر سازی های اولیه را انجام دهید و نگران موج های روی دیوار باشید زیرا اگر در زمان گچ کاری در محل حضور داشتند اشکالات اولیه را گرفته اید و حالا راحت هستید. اما تمام مشکلات به موج های روی دیوار خلاصه نمی شود، زیرا دیوارهای گچی که تا به حال رنگ نخورده اند باید ابتدا روغن کاری شود تا رنگ را بهتر به خود جذب کند.

روغنی که برای این دیوارها استفاده می شود روغن الیف است. اگر با استفاده از روغن الیف چسبندگی دیوار را بالا ببرید میتوانید پوشش دهی خوبی داشته باشید. این در حالی است که اگر از این روغن استفاده نکنید باید رنگ بیشتری استفاده کنید زیرا خورندگی رنگ ها توسط دیوار تازه گچ شده بسیار بالا است به همین دلیل به صرفه است که اول روغن الیف بزنیم تا اینکه دو برابر حد عادی رنگ استفاده کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و سفارش نقاشی ساختمان با ما تماس بگیرید