نقاشی ساختمان محله آزادی تهران

آزادی از محله های معروف و قدیمی تهران است که بخاطر نزدیکی با برج آزادی و میدان انقلاب، یکی از محله های مهم تهران محسوب می شود. بخاطر دسترسی خوب این محله به وسایل حمل و نقل عمومی، این محله تبدیل به سکونت گاه پر طرفدار مرکز شهر شده است. محله آزادی مانند سایر محله های تهران متقاضیان زیادی برای نقاشی ساختمان دارد. در این محله مانند مناطق دیگر شاهد ساخت و ساز هایی هستیم، اما اگر در کوچه های این محله گذری داشته باشید خانه های قدیمی زیادی را مشاهده می کنید که قدمتی بیش از چهل سال دارند که جلوه ای خاص و منحصر بفرد به این محله بخشیده اند.

در این مقاله قصد داریم به شیوه نقاشی ساختمان های قدیمی محله آزادی بپردازیم و شما را با خدماتی که شرکت نقاشی ساختمان حسن زاده برای بازسازی خانه های قدیمی محله آزادی ارائه می دهد، آشنا کنیم.

 

نقاشی نمای بیرون خانه های قدیمی محله آزادی

همانطور که می دانید و شاهد هستید در گذشته به نمای خارجی خانه چندان اهمیت داده نمی شده و اکثر خانه های قدیمی محله آزادی ساده و بدون نما هستند. از طرفی گمان عده ای افراد به این است که در نمای خارجی سنگ و آجر باید استفاده شود و این کار هزینه زیادی در بر دارد و همین امر باعث می شود تا کسانی که توان مالی چندانی ندارند از اقدام به بازسازی خانه خود منصرف شوند. اما در حال حاضر رنگ های بسیار با کیفیت و قدرتمندی وارد بازار شده است که به صنعت نقاشی ساختمان رونق خاصی بخشیده است. استفاده از رنگ برای نمای ساختمان علاوه بر اینکه هزینه های کمتری نسبت به سنگ و آجر دارد، به دلیل تنوع بالای رنگ، زیبایی بیشتری نیز به همراه دارد. بنابراین با رنگ های قوی و قدرتمندی مانند جوتن، کنیتکس، آکریلیک و غیره می توان به زیباسازی خانه های قدیمی محله آزادی پرداخت و اسباب درخشش این محله را فراهم کرد. رنگ های نما اغلب بر روی سطوح مختلفی مانند گچ، سیمان، بتن و غیره قابل اجرا می باشند.

نقاشی ساختمان آزادی

مراحل رنگ آمیزی نمای خانه های قدیمی

قبل از اجرای رنگ برروی بخش خارجی خانه و یا ساختمان لازم است پنج مرحله زیر با دقت انجام شود.

 • مرحله اول پاکسازی و ایمن سازی بخش های مختلف نما: اساتید شرکت نقاشی ساختمان حسن زاده قبل از شروع رنگ آمیزی نما، نمای ساختمان را بطور کامل پاکسازی می کنند و تمام عوامل مزاحم بر روی نمای ساختمان را دور می کنند.
 • مرحله دوم شستشوی نمای ساختمان: مهم ترین اقدام قبل از نقاشی نما، شستشوی کامل نمای ساختمان است. با شستشو تمام رسوبات، شوره ها، گرد و غبار و سایر آلودگی ها پاک می شود. این کار را باید با دقت انجام شود زیرا اگر شستشو کامل صورت نگیرد، کیفیت اجرای رنگ آمیزی پایین می آیدو رنگ کدر می شود و احتمال دارد بعد از مدتی و با گذشت زمان رنگ پوسته شود.
 • مرحله سوم ترمیم و لکه گیری نمای ساختمان: بعد از شستشوی نمای ساختمان و خشک شدن کامل آن، اقدام به مرمت و گرفتن ترک های نما می کنیم. معمولا در اطراف پنجره ها شاهد ترک ها و ریزش هایی هستیم که نیاز به مرمت دارند. ترک ها را با چسب مخصوص ترک گیری ازبین می بریم و نمای ساختمان را با مصالح مخصوص مرمت می کنیم. چنانچه به مرمت و ترک گیری و ریزش های نما بی توجه باشیم در آینده شاهد تخریب بیشتر خواهیم بود. خانه های محله آزادی که دارای بافت قدیمی هستند باید مرمت شوند تا از تخریب در امان باشند وهمچنان درخشش خود را حفظ کنند.
 • مرحله چهارم اجرای آستر یا پرایمر: اجرای پوشش آستر علاوه بر زمینه سازی برای رنگ آمیزی مناسب و با کیفیت، اقدامات شیمیایی که بر روی سطح انجام می دهد بسیار مهم است. پرایمر مایعی سفید و کمی غلیظ است که باعث از بین رفتن مواد قلیایی درون سطح می شود و از شوره زدن نمای ساختمان جلوگیری می کند.

سطح نمای ساختمان ممکن است به یک دست اجرای پرایمر و یا حتی تا ۳ درصد اجرای پوشش آستر یا پرایمر نیاز داشته باشد. این محلول که به سرعت بر روی سطح نما نفوذ می کند، در عین حال بسیار سریع نیز خشک می‌شود. استفاده از پرایمر یکی از مراحل مهم در اجرای نقاشی نمای ساختمان است.

 • مرحله پنجم اجرای نقاشی و رنگ آمیزی اصلی بر روی نمای ساختمان: پس از اجرای پوشش آستر بر روی سطح نمای ساختمان، نوبت به اجرای مرحله اصلی نقاشی نمای ساختمان می رسد. رنگ ‌هایی که عموماً بر روی نمای ساختمان ‌ها استفاده می‌شوند از نوع واتر بیس (water base) یا پایه آب هستند. بدین معنا که حلال این نوع رنگ ‌ها آب است به راحتی به کمک آب می‌توان این نوع رنگ ‌ها را رقیق کرد و یا با یکدیگر‌ ترکیب نمود. اما رنگ ‌های دیگری نیز وجود دارند که بر روی نمای ساختمان‌ها استفاده می شوند که حلال آنها مواد شیمیایی دیگر می باشد که به آنها پایه حلال می‌گویند.

تا اینجا با پنج مرحله ای که بر روی نمای ساختمان اجرا می شود آشنا شدید، اما نوع رنگی که برای نما انتخاب می شود نیز بسبار حائز اهمیت است. محله آزادی به دلیل اینکه از محلات قدیمی تهران است و به نوعی یک محله تاریخی به شمار می رود بهتر است از رنگ هایی برای نمای این خانه ها استفاده شود که اصالت و رنگ و بوی تاریخ را زنده نگه دارد و زیبایی و دوام بنا را نیز حفظ کند.

 

نقاشی محیط داخلی ساختمان های قدیمی محله آزادی

همیشه باید این نکته را در نظر داشته باشیم که نمای بیرون و فضای داخلی باید با هم هماهنگی لازم را داشته باشند. هنگامی که نمای ساختمان های قدیمی محله آزادی را بازسازی کردیم و از رنگ های مناسب با اصالت و پیشینه محله برای نما بهره گرفتیم، فضای داخلی خانه و ساختمان نیز باید بخوبی اصالت را به نمایش بگذارد و برای هر بخش از محیط داخلی باید رنگ های مناسب و نوستالژیک انتخاب کرد. البته این بدان معنا نیست که اصلا نمی توان از رنگ های مدرن استفاده کرد، بلکه می توان بنا به سلیقه افراد رنگ ها را با ترکیب های مختلف در تن ها و تناژ های متنوع بکار برد.

 

بازسازی محیط داخلی خانه های قدیمی

خانه های قدیمی نسبت به خانه های امروزی بافت متفاوتی دارند. این خانه ها قبل از هر اقدامی نیاز به زیرسازی دارند. زیرسازی داخلی مانند نمای ساختمان دارای مراحلی است که حتما باید اجرا شود تا نتیجه دلخواه و مطلوب حاصل شود. برای ساختمان ها و خانه های قدیمی باید حتما بازسازی و زیرسازی انجام گیرد وپس از آن رنگ نهایی اجرا شود.

نقاشی ساختمان آزادی

10 مرحله برای زیرسازی نقاشی ساختمان

برای دیوار هایی که قبلا رنگ نشده اند قبل از اجرای رنگ 10 مرحله باید انجام شود.

 1. تمیزکردن سطح مورد نظر
 2. اجرای روغن الیف
 3. اجرای بتونه
 4. سمباده زنی
 5. آستر اولیه
 6. لکه گیری
 7. سمباده زنی مجدد
 8. آستر دوم
 9. آستر سوم
 10. رنگ رویه

رنگ رویه مرحله دهم و قسمت پایانی کار است.

 

بازسازی و ترمیم خانه های قدیمی محله آزادی در برنامه کاری شرکت نقاشی ساختمان حسن زاده قرار دارد تا از هزینه های گزاف ساخت و ساز برای کسانی که توانایی مالی بالایی ندارند کاسته شود ضمن اینکه این افراد از وجود زیبایی و آرامش حاصل از این کار نیز بهره مند شوند. بازسازی تنها محدود به دیوار های داخلی و رنگ زدن خانه ختم نمی شود. حتی کاشی و سرامیک های کهنه حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه های قدیمی، با رنگ های مخصوص کاشی قابل رنگ آمیزی می باشد که هزینه ای بسیار کمتر از تعویض کاشی ها دارد. همینطور تعویض کاشی های کهنه، کاری دشوار است و باعث آشفتگی و بهم ریختگی فضای خانه می شود.

*انتخاب رنگ مناسب برای فضای داخلی خانه های قدیمی

انتخاب رنگ مناسب برای بخش های داخلی خانه می تواند فضایی الهام بخش ایجاد کند و در طولانی مدت اثرات مثبتی بر افراد بگذارد. در انتخاب رنگ باید به متراژ، نورگیر بودن و دکوراسیون دقت ویژه ای داشت. با رعایت این نکات می توان تغییر اساسی در محیط بوجود آورد. برای خانه هایی که متراژ پایین و یا نور کمی دارند، رنگ عاجی یک پیشنهاد فوق العاده محسوب می شود. این رنگ علاوه بر اینکه فضا را بزرگتر و روشن تر نشان می دهد، خانه ای گران قیمت و لوکس به نمایش می گذارد. عاجی رنگی است که هیچگاه قدیمی نمی شود و همیشه جذابیت خود را حفظ می کند. دیوارهایی با رنگ عاجی سبب برجسته تر نشان دادن دکوراسیون تیره می شود . استفاده از رنگ های قهوه ای و کرم و زرد و رنگ هایی گرم در فضای داخلی، یادآور قدمت و اصالت نیز می باشند. رنگ قهوه ای حس طبیعی بودن و راحتی را به خانه می بخشد. رنگ قهوه ای را اگر با سایه های زرد، خاکستری، سبز، قرمز و مشکی ترکیب شود جلوه ای متفاوت خلق می کند و گرما و انرژی محیط را افزایش می دهد. قهوه ای رنگی است که در طبیعت زیاد دیده می شود به همین دلیل حس آرامش و امنیت را در فضا به تثبیت می رساند. استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه های قدیمی و زیبای محله آزادی سبب می شود انرژی طبیعت در محیط جریان پیدا کند.

اگر خواهان محیطی نوستالژیک برای خانه خود هستید مشاورین شرکت نقاشی ساختمان حسن زاده پیشنهاد می کنند رنگ هایی را انتخاب کنید که برگرفته از طبیعت هستند. رنگ هایی مثل سبزو آبی و سفید از دسته رنگ های سرد و آرامش بخش محسوب می شوند که یادآور طبیعت و آرامش آن هستند. و رنگ هایی مثل قرمز و زرد و نارنجی در دسته رنگ های گرم قرار دارند که در طراحی فضایی به سبک سنتی کاربرد زیادی دارند. اما آنچه در زیبایی فضا موثر است، انتخاب رنگ های مناسب و ترکیب و بکار گیری صحیح آن می باشد. برای اینکار لازم است حتما با یک طراح داخلی و یا مشاورین و نقاشان حرفه ای مشورت کنید تا شما را در انتخاب بهترین رنگ و ترکیب های مناسب آن راهنمایی کنند.

قبل از انتخاب رنگ می توانید نمونه کارهای اجرا شده توسط اساتید هنرمند شرکت نقاشی حسن زاده را مشاهده کنید و برای دریافت مشاوره و بازدید رایگان با این شرکت تماس بگیرید.

 

تماس با نقاشی ساختمان حسن زاده تماس با نقاشی ساختمان حسن زاده تماس با نقاشی ساختمان حسن زاده